Haber

Depremde hayatını kaybedenler için Of’ta hatıra ormanı oluşturuldu

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler için Of ilçesinde hatıra ormanı oluşturuldu.

Of Belediyesi’nin ilçe sahilinde düzenlediği etkinlikte, depremden etkilenen 11 il ve ilçenin isimlerini taşıyan 140 fidan toprakla buluşturuldu.

Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve eşi Fatma Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Muhammet Öztürk ve Şevki Saral, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, Kent Konseyi üyeleri, daire başkanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaymakan Demirer, Trabzon’un deprem bölgesi olmamasına rağmen bu riskin her zaman var olduğunu unutmadan yaşamaları gerektiğini söyledi.

Bölgenin sel ve heyelan afetlerinin sıklıkla yaşandığı yerlerden biri olduğunu belirten Demirer, alınacak en uygun önlemin ağaç dikmek olduğunu söyledi.

Demirer, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Sarıalioğlu ise asrın felaketini unutmamak için depremden etkilenen 11 il ve ilçenin her biri adına birer fidan diktiklerini belirterek, hayatını kaybedenlere ve vefat edenlere Allah’tan rahmet diledi. yaralılara acil şifalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu