Haber

Ali Palabıyık’tan Bandırmaspor’dan TFF’ye talep: Maç tekrarlansın

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Altınordu-Beyçimento Bandırmaspor arasında oynanan ve 3-3 berabere biten karşılaşmayı yöneten hakem Ali Palabıyık’a dönem sonuna kadar maç verilmeyeceğini açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“Spor Toto 1. Lig’in 35. haftasında 30.04.2023 tarihinde oynanan Altınordu-Beyçimento Bandırmaspor karşılaşmasına ait hakem yönetiminin teknik değerlendirmesi ve VAR kayıtlarının incelenmesi sonucunda maçın devredilmemesine karar verildi. Yetersiz performans nedeniyle sezon sonuna kadar hakem.”

Bandırma tekrar istedi

Öte yandan Bandırmaspor Kulübü de TFF’nin bu kararının ardından yazılı bir açıklama yayınladı.

“30 Nisan Pazar günü oynadığımız ve maçın hakemi Ali Palabıyık’ın verdiği ve spor camiasından büyük tepki toplayan skandal penaltı kararı karşısında Türkiye Futbol Federasyonu oynamama kararı aldı. sezon sonuna kadar maçın hakemini atayın.

Bu karar Bandırmaspor Kulübü’nün yansımasının ne kadar yerinde olduğunu kanıtladı.

Ligin bitimine 3 hafta kala 3 aydır forma giymeyen hakemin hatalı kararı nedeniyle Spor Toto 1. Lig’de play-off potasına girecek ve ligde kalacak takımların kaderiyle oynandı. küme düşmek

Türkiye’nin büyük kulüplerinin ve büyük camialarının kaderini etkileyen bu karar, Türk futbol tarihinde vicdanları yaralamıştır.

Bandırmaspor Kulübü olarak bu eksikliğin giderilmesi ve dönem sonunda milyonların vicdanlarının rahatlatılması için maçın kritik hatalı kararın verildiği 81. dakikadan itibaren tekrar oynanmasını veya yeniden oynanmasını talep ediyoruz.

Ayrıca yıllık izne çıkan maçın hakemi Ali Palabıyık’ın Türk futbolundan bir an önce çıkarılmasını ve emekliye ayrılmasını istiyoruz!”

Gözden kaçırma TFF’den Ali Palabıyık kararı: Dönem sonuna kadar maç yönetmeyecek Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu