Haber

Anadolu Basın Birliği Başkanı: Batı medyası Türkiye’deki seçimlere müdahale ediyor

Anadolu Basın Birliği (ABB) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, “Türk medyası batılı ülkelerdeki seçimlere müdahale etse ortalığı karıştırırdı. Ama ne yazık ki batı medyası içerideki işbirlikçileri sayesinde olmadı. Türkiye’de seçimlerle ilgili herhangi bir algı operasyonu yürütmekten çekiniyoruz” dedi.

ABB Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, çoğunluğu ABD’de olmak üzere batılı ülkelerin yayın kuruluşlarının Türkiye’deki seçimlere gösterdiği yakın ilginin sadece bilgi düzeyinde tartışılamayacağını söyledi. Batı medyasının objektiflikten tamamen uzak bu tavrının kabul edilemez olduğunu belirten Çakır, “Bir yayın kuruluşu seçimleri ve sonuçlarını her ülkede haber yapabilir, bu çok doğal. Yayın yapıyorsa yapmaz. Yayıncılık denilsin, yardımcı olur” dedi.

taşeronları var

Çakır sözlerine şöyle devam etti: “Bunu seçim sürecinde hep birlikte gördük. Batı medyası elinden giderek Türkiye’de resmen millet iradesine karşı bir operasyon yürütmeye çalıştı. aynı şekilde batılı ülkelerin demokrasilerine içişlerine müdahale ettiğimizi iddia ederek kıyameti koparırlardı ama bunu içeride işbirlikçileri olduğu için yapıyorlar Türkiye’de istedikleri gibi koşabiliyorlar yine besledikleri taşeronlar var diye maşaları var, kuklaları var.”

Siyaset tarihi kurtaracak

Anadolu Basın Derneği Başkanı Mehmet Musa Çakır, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin önem kazandığının altını çizerek, “Burada Türk basınının da bir karakter ortaya koyması gerekiyor. Milli Mücadele dönemine damgasını vuran basın geleneği maalesef Türk medyasının bir kısmı yabancı yayın kuruluşlarıyla el ele vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirme harekâtına katılmıştır.Tarihi tek tek kaydedecekler, nereye gittiklerini de. bulunacaklar, ayıp sayfaları olacaklar” dedi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu