Teknoloji

Apple, Tüm Cihazları İçin Acil Güncelleme Yayınladı

Apple, en son işletim sistemi güncellemeleri için bugün acil durum yamaları yayınladı. ‘ Hızlı Güvenlik Yanıtı‘ olarak yayınlanan yamalar iPhone, iPad ve MacBook’larda tespit ediliyor. kritik güvenlik açıklarıkapalı.

Apple, söz konusu güvenlik açıklamalarını açık bir biçimde paylaşmasa da şirketin son ‘ Hızlı Güvenlik Yanıtları‘ notlarında şu şekilde açıklanmıştır:

Hızlı Güvenlik Hükümleri Nelerdir?

“Bu Hızlı Güvenlik Yanıtı, önemli güvenlik düzeltmeleri sunar ve tüm kullanıcılar için önerilir.”

Apple ilk hızlı güvenlik güncellemesini yayınladı

Apple’ın bu Hızlı Güvenlik Yanıtları, iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3 için yayınlandı. Güncelleme ile birlikte işletim sistemlerinin sürüm adları da belli oldu. “(A)”cümle eklendi.

Ancak güncelleme pek iyi gelmedi…

Birçok kullanıcı, Apple’ın güvenlik güncellemesini yayınlarken sorun yaşadı. Güncellemeler indirilebilse de, bazı kullanıcılar güncellemeyi cihazlarına yükleyemedi. Özellikle iPhone’larda cihazın internete bağlı olmadığı hatası çıkıyordu.

Peki, Apple neden böyle bir güncelleme yayınladı?

Apple, güncellemenin alaka düzeyini paylaşmasa da geçtiğimiz ay Citizen Lab, cihazların “Kilit Modu”nda kritik bir güvenlik açığı tespit etmişti. Apple’ın akıllı ev platformu HokeKit’in söz konusu güvenlik açığı nedeniyle saldırılara izin verdiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu