Yaşam

Aşk Korteji büyük beğeni topladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Antalya Büyükşehir Belediyesi sevgi kortejiyle başladı. Farklı ülkelerden Antalya’ya gelen dünya çocukları, aşk kortejinden tüm dünyaya barış, dostluk, kardeşlik ve sevgi ilanı verirken, Cumhuriyet Meydanı’ndaki dans gösterileri ile izleyenlere coşkulu bir gün yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Antalya Çocuk Şenliği kapsamında 8 farklı ülkeden 300 çocuk Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde sevgi korteji yaptı. 24. Antalya Uluslararası Çocuk Şenliği için Kırgızistan, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’dan dünya çocukları hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutluyor.

DANS GÖSTERİLERİ BÜYÜYORDU

Türk öğrencilerin de yer aldığı kortej, Atatürk Parkı Barbaros Çay Bahçesi karşısından başlayarak vatandaşların yoğun ilgisiyle Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kortejin ardından Kırgızistan, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’dan gelen çocuklar, meydanda kurulan sahnede ülkelerine özgü danslarını Antalyalılara sundu.

DÜNYAYA BARIŞ MESAJI

Kültür şöleninin de yaşandığı şenlikte vatandaşlar çocuk gösterilerine alkışlarla eşlik etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşayan çocuklar, Antalya’dan dünyaya barış, kardeşlik, dostluk ve sevgi ilanı verdiler.

TAM TATİL

Ramazan Bayramı’nın 3. gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl 22 ve 23 Nisan tarihlerinde Cam Piramit Kral Yolu üzerinde farklı etkinliklerle kutlanacak. Çocuklar bayramı doyasıya kutlayacak. Cam Piramit alanında satranç turnuvası, uçurtma şenliği, dev maskotlar, şişme oyun parkları, panayır oyunları, stantlar, fotoğraf çekim alanları gibi birçok aktivite 10.00-19.00 saatleri arasında çocukların hizmetinde olacak. 23 Nisan günü ise Cam Piramit Amfi Tiyatro Bölümü’nde kutlama programı saat 10.30’da başlayacak. Animasyonlar, öğrenci gösterileri, halk oyunları ve konuk öğrenci gösterileri ile gün boyu devam edecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu