Ekonomi

Bağnaz Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya Baskını

Filistin resmi ajansı WAFA’da yer alan habere göre fanatik Yahudiler, çok sayıda İsrail polisinin koruması altında Megaribe Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e girdi.

Baskın sırasında fanatik Yahudi grubun başında bulunan aşırılık yanlısı haham Glick, Mescid-i Aksa ile ilgili provokatif bir konuşma yaptı.

Kudüs İslami Vakıflar Kurumu’nun egemenliği ihlal ediliyor

İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994’te imzalanan barış antlaşmasına göre, Mescid-i Aksa ve Kudüs’teki vakıflar, Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Hazretler Bakanlığı’na bağlı olan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin himayesindedir. .

İsrail’in Vakıflar İdaresi’nin egemenliğini ihlal eden tek taraflı kararı çerçevesinde daha önce Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin izniyle Mescid-i Aksa’yı ziyaret eden Yahudiler, polis eşliğinde Müslümanların kutsal türbesine giriyor. 2003.

İsrail makamlarının bu tek taraflı kararını tanımayan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğini ihlal eden bu tür girişleri “baskınlar” olarak nitelendiriyor.

müslümanların ilk kıblesi

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, kıble Mescidi ve Kubbetu’nun Sahra Camii’nin yanı sıra müze, medreseler ve geniş bir avlunun da içinde bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi’nin altında sözde “Süleyman Mabedi” kaldığı iddiasıyla kazı yapıyor. Mescid-i Aksa’da da namaz kılıyorlar. haklara sahip olduğunu iddia eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu