Haber

Çağlayandibi Şelalesi buz gibi suları ve serinletici havasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Çağlayandibi Şelalesi buz gibi suları ve serinletici havasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırları içerisinde yer alan Örümcek Ormanları’ndaki Çağlayandibi Şelalesi, mevsim normallerinin üzerinde devam eden sıcak yaz aylarında serinlemek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

Yeşilköy ilçesi Güçlükdene Mahallesi’nde bulunan ve 2014 yılında Tabiat Parkı ilan edilen Çağlayandibi Şelalesi’ne araç yolundan 150 metrelik bir yürüyüşle ulaşılıyor. 15 metre yükseklikten dökülen suyun oluşturduğu hava ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatırken, şelale Kürtün ilçe merkezine 5, Gümüşhane il merkezine 64 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kabaktepe şehitliği, Çıkrıkdüzü, İnançta, Kazıkbeli gibi yaylaların yolu üzerinde yer alan şelale, sıcak yaz aylarında serinlemek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

“Ziyaretçilerin pişman olmayacağı bir yer”

Bölgenin bozulmamış doğal yapısıyla dikkat çektiğini söyleyen Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı işletmecisi Mümin Yılmaz, “Burası tamamen doğal ve el değmemiş Çağlayandibi Şelalesi, Yeşilköy ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Buraya gelmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin pişman olmayacağı bir yer. 500 yıllık tarihi Ağaçları ve şelaleleri ile ziyaretçilerini bekliyoruz” dedi.

“Doğa tutkunları burayı mutlaka görmeli”

Çağlayandibi Şelalesi’nin bir saklı cennet olduğunu ifade eden Halil İbrahim Coşkun, “Kürt mahallesini yıllardır ziyaret ederim ama burada böyle bir saklı cennetin olduğunu bilmiyordum. Tavsiyem kesinlikle ziyaret edin. Doğa severler burayı mutlaka görmeli” dedi.

“Şelalelerin suları rüzgarla serinliyor”

Şelalenin tansiyonu düşürmek için birebir olduğunu söyleyen Zeynep Topar, “Arkadaşlarım buradan fotoğraf ve video atıyorlardı, çok merak ettim, görmek istedim ve buraya geldim. Yeşili sevenleri ve sevenleri kesinlikle çok isterim. Doğa burayı ziyaret etsin. Bir kişi stres atmak için burada kendini doğaya bırakıyor. Rüzgarla birlikte. Şelalenin suları insanın yüzüne geliyor insanın içini ferahlatıyor, çok güzel oluyor” diye konuştu.

(UA-RE-ÖS-Y)

haberbagcilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu