Haber

CHP’ye davet: ‘İzmirlilerden özür dilemeyin, aday gösterin’

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, “CHP için tarihi bir krize dönüşen İzmir büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için CHP’nin yapması gereken, yıkıp enkaz haline getirdiği İzmir’den özür dilemek ve 25 yıldır İzmir’de aday göstermemektir.”sözlerini kullandı.

İnan, yazılı açıklamasında, CHP’de İzmir büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesi sürecinin krize dönüştüğünü kaydetti.

CHP Genel Merkezi’nin İzmirli gençlere ve kadınlara bir özür borçlu olduğunu belirten İnan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“CHP için tarihi bir krize dönüşen İzmir büyükşehir belediye başkan adaylığı için CHP’nin yapması gereken, 25 yıl boyunca yıkıp moloz haline getirdiği İzmir’den özür dilemek ve İzmir’de aday göstermemektir. Eğer CHP birisine veda etmek istiyorsa bu İzmirli gençlerle birlikte olmalıdır.” İzmirli kadınlara veda etsin ve 31 Mart seçimlerinde İzmir’de aday göstermeyeceğini herkese duyursun. Adaylık sarmalından çıkamayan CHP Genel Merkezi için en iyi çıkış yolu bu olacaktır. İzmir’den hizmet alamadan ayrıldığımız için İzmir’den özür olarak kayıtlara geçecek. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu