Haber

Dışişleri Bakanlığı o ülkeye not verdi! Türk Bayrağı ve Erdoğan Maketi Yakıldı

Türk bayrağı ve Erdoğan maketi yakıldıktan sonra Türkiye-İsviçre ortasında ipler gerildi. Türkiye, İsviçre’nin Ankara Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırarak nota verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İsviçre makamlarının bu alçakça eyleme göz yummasını şiddetle kınıyoruz” dedi. söz konusu.

İsviçre’nin Zürih kentinde binlerce kişinin katıldığı ‘Feminist grev’e sızan PKK yanlısı ‘Zürih Devrimci Darbe Kolektifi’ adlı örgüt üyeleri, Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen maketi ateşe verdi.

Görüntülerde alışveriş sepetine konulan Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen maketin ateşe verildiği görüldü.

Diplomatik kaynaklar, İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch’un maketin yakılması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan pankart açılması olayının ardından Bakan Yardımcısı ve AB Lideri Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay tarafından Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı bilgisini paylaştı. Erdoğan Zürih’te .

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre; Görüşmede Büyükelçi Ruch’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bu saldırının hiçbir koşulda kabul edilemez olduğu söylendi.

Ayrıca bu tür saldırılara izin verilmemesi gerektiğinin altı çizilerek olayla ilgili soruşturma başlatılarak failler tespit edilerek gerekli işlemler hızla yürütüldü.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla olayı kınadı.

Çelik paylaşımında,’ İsviçre’de terör örgütü PKK yandaşları Türk Bayrağı’nı kullandı ve Cumhurbaşkanımız Sn.

@RTErdogan’ı hedef alan korkunç saldırıyı kınıyoruz.

İsviçre makamlarının bu alçakça eyleme göz yummasını şiddetle kınıyoruz.

İsviçre makamlarını terörizm ve nefret suçlarına karşı çaba konusunda kararlı olmaya çağırıyoruz.’sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu