Haber

Esenyurt’taki pastaneye müşteri olarak gelerek garsonun telefonunu bu şekilde çaldı.

Esenyurt’taki pastaneye müşteri olarak gelerek garsonun telefonunu bu şekilde çaldı.

İSTANBUL – Esenyurt’ta kimliği belirlenemeyen bir kişi, girdiği pastanenin tezgahından cep telefonunu aldıktan sonra ortadan kayboldu. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Esenyurt İncirtepe Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı üzerindeki bir pastanede meydana geldi. İddiaya göre kimliği belirsiz bir kişi, müşteri numarası yaparak iş yerine girerek oturdu. Yiyecek ve içecek siparişini verdikten sonra garsonun alt kata indiğini gören şüpheli, ayağa kalkıp tezgaha yaklaştı. Tezgahtan telefonu alan kişi kasaya giderek hesabı ödemek istedi. Kişi bedeli ödedikten sonra işyerinden ayrılarak ortadan kayboldu. Bir süre sonra telefonun kaybolduğunu fark eden garson, kardeşini arayıp durumu anlattı. Hırsızlık anları iş yerinin güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Hırsızlığa ilişkin konuşan Azad Kalın, “Evde oturuyordum. Kız kardeşim çalıştığı iş yerindeki bir arkadaşının telefonundan beni aradı. Telefonuna ulaşamadığını söyledi. Ben de aradım, ulaşamadım. İş yerine gittiğimde telefonu aradık ama bulamadık. İş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine baktık. Telefonu bir kişi aldı.” ve yapraklar. Önce kardeşimin boş zamanını bekliyor. Kardeşim müşterilere çay getirmek için aşağıya iniyor. Telefona gitme fırsatını değerlendiriyor. Aldıktan sonra lavaboya gider. Daha sonra paniğe kapılır ve hesabı ister. Hesabı ödedikten sonra kaçıyor. Telefonu alır. “Değeri yaklaşık 4-5 bin TL civarındaydı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu