Haber

Eskişehir’de ağaç devrildi: 3’ü çocuk 11 kişi ağacın altında kaldı

Eskişehir’de ağaç devrildi: 3’ü çocuk 11 kişi ağacın altında kaldı

Felaketten son anda kurtuldular

Ağaç, şiddetli rüzgarın etkisiyle Gondol İskelesi’ne devrildi

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de turistlerin gözde mekanlarından biri olan Gondol İskelesi’ne şiddetli rüzgarın etkisiyle devrilen ağaç yürekleri ağza getirdi.

Tepebaşı Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Porsuk Bulvarı girişinde bulunan Gondol İskelesi’ne şiddetli rüzgar nedeniyle ağaç devrildi. Akşam saatlerine doğru meydana gelen olayda 3’ü çocuk toplam 11 vatandaş ağacın altında kaldı. Yaralanan kimsenin olmadığı öğrenilirken vatandaşlar, çocuk yolcuların incecik kolların ortasında kaldığını, gövdenin tamamen kırılmaması ve kalın modülün çıkması sayesinde büyük bir felaketten döndüklerini söyledi. onlara rastlamamak. Ağacın devrilmesi sonucu gondol seferleri geçici olarak durdurulurken, olay yerine gelen belediye ekiplerince gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından temizlik çalışmalarına başlandı. Öte yandan ağacın altındaki yolcular tahliye edilirken, hiçbir şey olmamış gibi gondola binerek ilaç atmaya devam eden vatandaşlar şaşkınlığa neden oldu.

Denizli’den Eskişehir’i ziyarete gelen Veli Baş, “Yürüyüşe geldik, sıra bekliyorduk. Rüzgar çok şiddetliydi ve ağaç şiddetiyle üzerimize devrildi. Altında kalabilirdik. Hiçbir şey olmadı” dedi. . Sadakalar verdik. Çok şükür kurtulduk.”

Ağacın altında bulunan yolculardan Necati Sayyici, “Yaklaşık 8-10 kişi vardı. Kaza 2-3 çocuk oldu. Çocuklar ince dalların altında kaldı. Biraz büyük bir yere denk gelseydi” dedi. Gövde, bu bir felaket olurdu. Üzerine düşmedi” dedi.

akorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu