Haber

ESTÜ, TEKNOFEST’te nitelikli projelerle Eskişehir’i temsil etmek üzere toplantı düzenledi

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Eskişehir’in daha nitelikli ve katma değeri yüksek projelerle temsil edilmesi amacıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) toplantı yapıldığı bildirildi.

ESTÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda Eskişehir Valiliği ile işbirlikleri planlandı.

Eskişehir’deki üniversitelerde proje ekiplerinin sayısının arttırılması için atamalar yapılmakta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve liselerde yaygınlaştırma ve teşvik faaliyetleri yürütmekte, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ise TEKNOFEST’e katılımın artırılması için çalışmaktadır. gençlik merkezlerinde ve öğrenci yurtlarında TEKNOFEST masalarının kurulması. karar alındı. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün ilgili kurumların faaliyetlerini takip ederek gerekli destek ve yardımları sağlaması kararlaştırıldı.

Ayrıca belirlenen hedeflere ulaşmak için gerekli çalışmaları yürütecek birim ve kurum yöneticileri de belirlendi.

Toplantıya, Eskişehir Vali Yardımcıları Hasan Çiçek ve Salih Altun ile ESTÜ Rektörü Prof. Adnan Özcan, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Sinan Aydın, İl Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Aydın Tonguç ile ESTÜ Sivil Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi/Öğrenci Proje Takımları Koordinatörü Prof. Dr. Tahir Hikmet Karakoç ve diğer ilgililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu