Teknoloji

Fallout dizisinin büyük etkisi dinmek bilmiyor, yeni Fallout oyunu geliyor

Bethesda Game Studios’un kıyamet sonrası temalı RPG serisi Fallout’un çevrimiçi çok oyunculu versiyonu olan Fallout 76, 2018 yılında piyasaya sürüldüğü sırada oyuncular ve eleştirmenlerden pek olumlu yorumlar almamıştı. Bethesda, o zamandan beri oyun için çok sayıda içerik güncellemesi ve hata düzeltmesi yayınladı.

İşte o Fallout 76, Aralık 2023 tarihine geldiğimizde ise ilk sunulduğu günden itibaren toplam 17 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Ancak Amazon Prime Video’da yayınlanan Fallout dizisinin ardından oyun, hem oyuncu sayısı ve hem de genel satış anlamında kayda değer bir artış yaşadı. Hatta Nisan ayında ABD’de en çok satan sekizinci video oyunu oldu.

Resmi Fallout X hesabı, yeni bir paylaşımla Fallout 76’nın oyuncu sayısının Aralık ayında 17 milyondan şu anda 20 milyonun üzerine çıktığını açıkladı.

Variety, bu olayı kutlamak için Bethesda Game Studios’un yöneticisi ve yönetici yapımcısı Todd Howard ile bir röportaj düzenledi. Howard, dizinin Fallout 76’nın ve hatta serideki önceki tüm oyunların satışlarını nasıl etkilediğini anlattı.

Howard, “’Fallout’ oyununa bağlı olarak, günlük oyuncu sayısında 4-6 katlık bir artış görüyorsunuz ki bu, bunu yaptığım 30 yıllık hayatımda şimdiye kadar gördüğüm her şeyin ötesinde” dedi ve devam etti: “Daha önce oyunlarınızı hiç oynamamış bu kadar çok insanı sahip olduğunuz oyunlara getiren bir etkinliğe sahip olmak büyük bir şey. Hiç oyun oynamamış veya oyunlarımızdan birini hiç oynamamış yeni oyuncular. Bu gerçekten çok eşsiz bir an.

Fallout oyunlarının yenilenen başarısı, Bethesda’nın daha fazla Fallout oyunu planlayıp planlamadığı sorusunu akla getiriyor. Röportajda Howard, “bu serinin gelecek oyunları için planları olduğunu” belirtse de, konu hakkında daha fazla ayrıntı sunmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu