Haber

G20’de ikinci gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan değerli görüşmeler

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında dün diplomatik temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün de temaslarına devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’la görüştü. Görüşmede Türkiye-Suudi Arabistan ikili çıkarlarının yanı sıra bölgesel ve küresel sorunlar ele alındı.

Erdoğan, Veliaht Prens ile görüşmesinin ardından Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi ile bir araya geldi. Toplantıda bölgesel ve küresel sorunların yanı sıra ikili ilişkiler ele alındı; Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Lideri İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan da hazır bulundu.

Erdoğan, dünkü zirve kapsamında; Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkanı Pir Mohammed Bin Zayed Al Nahyan, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol, Japonya Başbakanı Kishida Fumio, Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga ve MIKTA ile görüştü. Ülkelerinin liderleriyle birlikte.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu