Haber

İsrail’den Türkiye’ye açıklama: Takipte kalın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı Katz ile görüşmesini X sosyal medya platformunda paylaştı.

Bayraktar, doğalgaz başta olmak üzere enerji alanında ikili ve bölgesel iş birliği fırsatlarını değerlendirdiklerini belirtti. “Sayın Katz’ın daveti kapsamında İsrail ziyaretimizi en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”ifadelerini kullandı.

İsrail Enerji Bakanı Israel Katz da sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar’la verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Enerji iş birliğimizin yenilenmesi olanaklarını görüştük. Başbakan Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek üzere Türkiye’ye gitmeyi planlarken, ekonomik açıdan umut verici bir dönemden geçiyoruz. bölgesel işbirliği. Bizi izlemeye devam edin. “

NETANYAHU’NUN ZİYARETİ ERTELENDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Temmuz’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Türkiye’de ağırlayacağını duyurdu.

Neredeyse ziyareti sırasında Netanyahu’nun kalbine kalp pili yerleştirildi. Netanyahu’nun sağlık durumundaki bu gelişme üzerine ziyaret ertelendi.

gurpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu