Haber

Milliyetçi Türkiye Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na destek

Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP), Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı.

Ahmet Yılmaz’ın genel başkanı olduğu MTP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zulüm kahrolsun özgürlük yaşasın diyoruz. Baskıya, sansüre, zulme son diyoruz. Nefes alalım diyoruz. İmtihan diyoruz. soruları ve çocuklarımızın geleceği çalınmasın, beyin göçüne dur diyoruz, Türkiye Ortadoğu olmasın” dedi. Cumhuriyetimizin 100. yılında da kuruluş ortamımıza ve parlamenter sisteme kavuşmak dileğiyle diyoruz. AKP zihniyetinin ve keyfi uygulamalarının Türk Milliyetçileri için siyasi sorun olmaktan çıkıp milletimizin milli güvenlik sorunu haline getirdiğini düşündüğümüz bu kritik seçimin önce ilaçla bitmesi gerektiğini, kurtulalım diyoruz. ,” açıklamasında bulundu.

Açıklamanın devamında, “Türk Milliyetçilerini derin devlet görüntüsündeki derin çetelerin elinden kurtarmak, içi boş, popülist, siyasi partilere umut bağlayanların stratejik hesaplarını bozmak için” ifadeleri kullanıldı. Milliyetçi gençlerimize karşı yürütülen operasyonlarda, şeffaf ve denetlenebilir, liyakat esaslı, hak ve hukukun üstünlüğünü esas alan bir sistem kullanıldı.” Devlet yönetimi için, Adalet ve demokrasi için, Uçları ve şehirleri dindar, kaçakların olmadığı huzurlu ve mutlu bir Türkiye için Milliyetçi Türkiye Partisi, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “sözüne güvenerek Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almıştır. ulusumuz”. Dileklerimizle birlikte, seçim sonrası samimi takviyemizi, inanç duygumuzu ve devlet yönetimimizi Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘samimiyet, dürüstlük ve şeref’ine emanet ediyoruz. Karar bizim, milletimizin kararı, karar tarihi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu