Haber

Sakarya’da denizde kaybolan kişi ölü bulundu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde 6 Kasım’da denize girdikten sonra kaybolan Rusya vatandaşı Temmot Aliyev’in cansız bedenine ulaşıldı.

Doğu Karadeniz Caddesi Akkum mevkisinde kardeşi ve 2 arkadaşıyla denize girdikten bir süre sonra kaybolan Temmot Aliyev’in (23) cansız vücudu, kaybolduğu yerden 5 kilometre batıdaki Yalı Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi Karasu Limanı mevkisinde Kıyı Güvenlik yaya devriye takımlarınca kıyıya vurmuş halde bulundu.

Karasu Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Aliyev’in cenazesinin yakınlarına teslim edilerek ülkesine gönderileceği öğrenildi.

Arkadaşlarıyla 6 Kasım’da denize giren Rusya vatandaşı A.A. ve kardeşi Temmot Aliyev, bir mühlet sonra gözden kaybolmuş, arkadaşlarının ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen Kıyı Güvenlik ve AFAD grupları, yaklaşık 2 saat sonra A.A’ya ulaşmıştı. Denizden çıkarılan A.A, ambulansla hastaneye kaldırılmış, tedavisinin ardından aynı gün taburcu olmuştu. Kaybolan Temmot Aliyev’in bulunması için ise Kıyı Güvenlik ve AFAD takımlarınca başlatılan arama çalışmalarına, Kıyı Güvenlik Komutanlığına ilişkin bot, balıkçı tekneleri ve paramotorla havadan yapılan arama çalışmalarına, 4 dalgıç da takviye vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu