Sağlık

Sensodyn hangi ülkenin markası, kimin malı?

Sensodyn hangi ülkenin markası, kimin ürünü gibi konular son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Sensodyn hangi ülkenin markası, kimin malı?

SENSODYN HANGİ ÜLKENİN MARKASIDIR?

Mal sahibi: GlaxoSmithKline

Menşei: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

çıkış: 1907

Sensodyne, ağrılı dentin sendromu ve hassas dişleri olan kişiler için bir diş macunu ve gargara markasıdır. Sensodyne ürünleri evde uygulanır. Sensodyne, GlaxoSmithKline’a aittir ve Japonya’da “Shumitect” adı altında pazarlanmaktadır.

Sensodyne, ilk kez 1907’de eczacı Alexander Block tarafından kurulan Brooklyn, New York merkezli bir şirket olan Block Drug tarafından satılan bir diş macunu markasıdır. Diş macunu ilk kez 1961’de stronsiyum klorür formülasyonuna dayanan duyarsızlaştırıcı bir diş macunu olarak pazarlandı.

Sensodyne macunları

1980 yılında Sensodyne, hafif bir lokal sakinleştirici olan potasyum nitrat içeren yeni bir diş macununu piyasaya sürdü. 2000 yılında Block Drug GlaxoSmithKline tarafından satın alındı. 2006 yılında Sensodyne Pronamel, diş erozyonunun etkilerine karşı koruyucu diş macunu olarak piyasaya sürüldü ve pazarlandı. Dişlerin hassas bölgelerini onarmaya yardımcı olan %5 Florür ve NovaMin içeren Sensodyne Repair and Koruma artık satışta.

haber-bala.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu