Haber

Şişli’de Drone Destekli Trafik Kontrolü: 10 Sürücüye 6 Bin 900 TL Ceza

Şişli’de Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından drone tabanlı trafik kontrolü gerçekleştirildi. Kontrollerde hatalı dönüş yapan sürücüler drone ile tek tek tespit edilirken, 10 sürücüye toplam 6 bin 900 lira para cezası kesildi. Ceza alan sürücü ise pozisyona göre gittiği için ceza aldığını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin Şişli Piyalepaşa Bulvarı’nda gerçekleştirdiği drone destekli kontrollerde, yasaklı bölgeden dönen sürücüler tespit edilerek yaptırım noktasına getirildi. Kontrollerde sürücülerin belgeleri kontrol edilirken, kurallara uymayan sürücülere ise ceza kesildi. Drone ile yapılan kontrolde 10 sürücüye yasak yerden dönüş yaptıkları gerekçesiyle toplam 6 bin 900 lira ceza kesildi.

Konumu gereği gittiği için trafik cezası aldığını belirten Ayhan Yavuz, şöyle konuştu: “Buradan ters dönüş yaptım. Artık yanlış dönüş yaptığım için ceza kesildi. Tabi ki yapmadım. Ben orada o tabelayı görmediğim için bilerek yaptım. Bu cezayı hak etmiyorum. 690 lira para cezası. Nereye gideyim?” Aslında geçinmekte zorlanıyoruz. Bunu devlet büyüklerimize iletelim. Bakın buraya hayatımı kazanmak için geldim. İşimizi yapmaya geldik. Ama ne yazık ki şu anda hiçbir şey kazanmadan cezalandırılıyoruz. Aldığımız cezayı hak etmiyoruz. Ben bilerek görmedim. “Yani ben yapmadım. Döndüğüm yer yani döndüğüm kavşak bana bu yönü verdi ama buraya döndüğünü hiç hesaplamadım. Pozisyonuna göre giderim. Sonuçta Burada da bunu gösterdi” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu