Teknoloji

Sony Yeni PlayStation Etkinliği Planlıyormuş

Ortaya atılan yeni bir iddiaya bakılırsa, önümüzdeki ay için Sony yeni PlayStation etkinliği planlıyor. İddianın kaynağının ise epey sağlam olduğunu söyleyelim. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: PS Plus Oyun Kataloğu’na Eklenecek Oyunlardan İkisi Belli Oldu


Son büyük PlayStation etkinliği, 2023 yılının Mayıs ayında düzenlenmişti. Bir saatten biraz uzun sürmüş olan etkinlikte, PlayStation Portal duyurusuna ek olarak, otuzdan fazla oyun görmüştük. Ayrıca Helldivers 2, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater dahil yeni oyun duyuruları da yapılmıştı. Söylenene göre Sony, yeni PlayStation etkinliği için hazırlıklara başlamış.

Sony Yeni PlayStation Etkinliği Gerçekleştirecekmiş

Söz konusu iddianın kaynağı ise Jeff Grubb. Kendisi “Duyduğuma göre Showcase de olabilir State of Play de. Görünüşe göre daha çok Showcase, geçtiğimiz yılın Showcase’in zaman aralığında olacak.” diyor.

Şimdilik elbette Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan resmi bir açıklama veya ima dahi yok, ama söz konusu kaynak Jeff Grubb olunca da büyük ölçüde doğru çıkabileceğini de akıllardan çıkartmamak lazım.

Grubb tarafından değinilen bir diğer nokta ise Silent Hill 2 Remake oyununun çıkış tarihinin de Mayıs ayında düzenleneceği iddia edilen PlayStation etkinliğinde duyurulacak olması. Hatırlayacağınız üzere ESRB, yakın bir zaman önce oyunu derecelendirmişti. ‘Yetişkin 17+’ olarak yapılan ve açıklama kısmında da kullanılan dile, şiddete, kanlı sahnelere ve ziyaret edilen mekanlara ek cinsel içeriğe dayalı olarak verilen bilgilerin yer aldığı bu derecelendirme, beklenen duyurunun da yakın olduğunun işareti diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu