Ekonomi

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Apollo ile 11 milyar dolarlık olası anlaşmanın ardından Intel hisse senedi fiyatları hafifçe yükseldi

Intel Corporation (NASDAQ:INTC) Apollo Global Management ile önemli bir işlemi sonuçlandırmaya yakın. Pazartesi günü Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere Apollo, İrlanda’da yeni bir yarı iletken üretim tesisinin inşasını finanse etmek için 11 milyar dolardan fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Intel’in hisse senedi fiyatı Pazartesi günü piyasa açılmadan önce yapılan işlemlerde %1,3 oranında yükseldi.

Şu anda Intel ve Apollo bu anlaşmayla ilgili ayrıntılı görüşmelerde bulunan tek taraf. Beklenmedik bir komplikasyon çıkmadığı takdirde önümüzdeki birkaç hafta içinde potansiyel bir anlaşmaya varmayı öngörüyorlar.

Apollo ön plana çıkmadan önce KKR ve Stonepeak Infrastructure Partners gibi yatırım firmaları da potansiyel ortak olarak değerlendiriliyordu. Apollo bu özel yatırımı, güçlü kredi notlarına sahip büyük şirketlere finansman sağlama konusunda uzmanlaşmış olan High Grade Capital Solution bölümü aracılığıyla yönetiyor.

İcra Kurulu Başkanı Pat Gelsinger’in yönetiminde Intel, sadece İrlanda’da değil Arizona, Ohio ve başka yerlerde de üretim faaliyetlerini agresif bir şekilde genişletmeye devam ediyor.

Üretim kapasitesini artırmaya yönelik bu girişim, Intel’in yarı iletkenlere yönelik artan küresel talebi karşılama ve fason çip üretimi pazarındaki konumunu güçlendirme stratejisinin önemli bir unsurudur. Bu pazar segmenti Intel tarafından Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) ve Samsung Electronics gibi önde gelen şirketlerle rekabet etmek üzere üç yıl önce kurulmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu