Haber

Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Ortak Tatbikatına İlişkin Hazırlıklar Devam Ediyor

Türk ve Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin düzenleyeceği “Mustafa Kemal Atatürk 2023” ortak tatbikatına hazırlık amacıyla uçak ve helikopterlerle uçuşlar gerçekleştirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı münasebetiyle gerçekleştirilecek tatbikata hazırlık kapsamında uçak ve helikopterlerle uçuşların gerçekleştirildiği belirtildi. Her iki ülkeye ait olup, temsili düşmanın yer hedeflerinin koordinatlarının belirlenmesi ve hava keşiflerinin yapılmasına yönelik görevler gerçekleştirildi.

Bakanlıktan yapılan bir diğer açıklamada ise tatbikata katılacak Türk ve Azerbaycan özel birliklerinin hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, özel birliklerin temsili düşmanın bulunduğu bölgeye ani baskın yaparak komuta ve bağlantı merkezini devre dışı bırakarak insan gücünü etkisiz hale getirdiği kaydedildi.

23-25 ​​Ekim tarihlerinde Bakü, Nahçıvan ve işgalden kurtarılan bölgelerde yapılması planlanan tatbikata, her iki ülkenin çeşitli askeri birliklerinden çok sayıda teçhizat, topçu bataryası, uçak, helikopter ve bot yer alacak.

habermihaliccik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu