Teknoloji

Yeni Tomb Raider Oyunu Hikaye Detayları Sızdırıldı

Lara Croft karakterinin sıradaki macerası ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Bir önceki haberimizde size aktardığımız bilgiler ile sahneye çıkan V Scooper, bir kez daha sahne aldı ve yeni Tomb Raider oyunu hikaye detayları sızdırıldı.


İlginizi Çekebilir: Yeni Tomb Raider Oyunu Hakkında İlginç Bilgiler Geliyor


Eğer Şubat ayında satışa sunulan ve ilk üç oyunun yenilenmiş sürümlerinin bulunduğu Tomb Raider 1-3 Remastered’ı saymazsak, serinin Shadow of the Tomb Raider sonrasındaki sessizliğinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak geliştirilme aşamasında olan yeni bir oyun da var. Lara Croft karakterinin modellemesini görmemizin haricinde resmi bilgiler paylaşılmış değil, ama V Scooper tarafından birtakım bilgiler sızdırılmıştı.

Tamamıyla açık dünya oynanışın hakim olacağı oyunun hikayesinin bizi Hindistan dolaylarına götüreceği söyleniyor. Ayrıca motosiklet, paraşüt ve Lara Croft karakterinin aşina olduğumuz yöntemleri ile hızlı seyahat yapabilecek iken, MMO elementleri içerecek ve jenerik Ubisoft oyunları ile benzerlik göstereceği de iddia edilmişti.

Yeni Tomb Raider Oyunu Hikaye Detayları

Şu an için bu sızıntılar için herhangi bir teyit veya yalanlama gelmemiş iken, V Scooper da sızdırdığı bilgilere yenilerini ekledi. Hikaye ile bağlantılı olarak sızdırılan bilgilere bakılırsa, doğal bir felaket Hindistan’ın kuzeyini vuracak ve kadim imparator Ashoka’nın harabeleri ve eserleri ortaya çıkacak. Bunun akabinde de Lara Croft olarak bu güçlü eserleri ele geçirebilmek için Society of Raiders ve diğer rakip hazine avcılarına karşı yarışa girecekmişiz.

Rakiplerimizden Society of Raiders, Lara Croft’tan esinlenmiş olup da henüz bağımsız bir kuruluşmuş ve bazı zıt gündemlerinin olacakmış. Yeni Tomb Raider oyununda, stratejik olarak görevlerimizde bize yardımcı olması ve rakipleri ortadan kaldırabilmesi için ekip ve müttefik oluşturma sisteminin olacağı da söyleniyor. Bununla birlikte ölümcül olmayan çatışma seçeneği de bulunacakmış.

Son olarak, kendilerine özgü yetenekleri olacak dört yoldaşımızın, beş baş düşmanımızın ve büyüler içeren bir yetenek ağacının olacağı ve Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider oyunlarında tanıdığımız Jonah Maiava ve Tomb Raider: The Angel of Darkness oyunundan tanıdığımız Kurtis Trent gibi tanıdık karakterlerin geri döneceği de sızdırılan bilgiler arasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu