Haber

ABD Hazine Müsteşarı Nelson, Umman, BAE ve Türkiye’yi ziyaret edecek

ABD Hazine Bakanlığı, Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson’ın hafta içinde Umman, BAE ve Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurdu.

Hazine Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Nelson, 29 Ocak’ta haftaya önce Umman’ın başkenti Muscat’ta, ardından BAE’de başkent Abu Dabi ve Dubai’de, Türkiye’de ise Ankara ve İstanbul’da başlayacak. yaptırımlar ve ihracat kontrolleri ile.” ilgili görüşmeler yapılacaktır.

Hazine Bakanlığı her durakta, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü acımasız savaş nedeniyle uluslararası yaptırımlardan ve ihracat kontrollerinden kurtulma girişimlerini, İran’ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı faaliyetlerini, ekonomik büyümeyi baltalayan yasadışı finansal riskleri ve yabancı yatırımı bastırma çabalarını tartışacak.” açıklama dedi. çağrıldı.

Müsteşar Nelson’ın Umman’daki mevkidaşlarıyla “terörün finansmanı da dahil olmak üzere yasa dışı finansmanla mücadelede işbirliğini görüşmek üzere” bir toplantıya geleceği belirtildi.

Nelson’ın hükümet muadilleri ve iş dünyası, Hazine’nin yaptırımlarını “agresif” bir şekilde uygulamaya devam edeceğini ve “aşırı müsamahakar yetki alanlarında faaliyet gösteren kişi ve kurumların” G7 pazarlarına erişimini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağını iletecek. ve finansal kurumlara dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu