Haber

Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili sözlerine AK Partili Dağ’dan tepki: Ortağına çelme takmaktan endişe ediyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katıldığı televizyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanı adaylığı için kullandığı sözler dikkat çekti. “Kılıçdaroğlu’nun aday olma ihtimalini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için bu masa kurulmadı. Biz noter olmak için o masaya oturmadık” yanıtını verdi.

“POLİTİKTAN ÖNE ÇIKARILMASI DURUMUNDA”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in sözlerine AK Parti de tepki gösterdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, muhalefetin depremde yaraları sarmaya çalışırken siyasetin peşinde olduğunu söyledi. AK Parti’li Dağ Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Asrın felaketini yaşadık ve milletimizle birlikte yaralarımızı sarıyoruz. Siyasi olarak öne çıkıp ‘ortaklarını’ çelmeye çalışıyorlar. . Bu ülkenin insanı çıkar odaklı siyaset açgözlü muhalefeti hak etmiyor, yazıklar olsun!” sözlerini kullandı.

“BU MASA NOTER OLMAYACAK”

CHP’li Bülent Kuşoğlu bir gazeteye verdi; Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için masanın kurulduğunu, aday olmazsa masanın bozulacağını anlatan Akşener, “Hala aynı yerdeyim. Millet İttifakı kazanmıyor Bildiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu adayın müşterek belirleneceğini kendisi beyan etti Bülent Bey Kuşoğlu ile başlayan sözler var Bu tablo Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için kurulduğu taraftadır. Kılıçdaroğlu’nu kimse çürütmedi. Bu kabul edilmiş bir durumsa o zaman rol uğruna kurulmuş bir masa olur. Bildiğim kadarıyla bu masa noterlik görevi görmez” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu