Haber

Erdoğan hakkında 1 milyar dolarlık yolsuzluk iddiası yargıya taşındı

Halk Kurtuluş Partisi (HKP), Türk Medya Grubu’nun sahibi Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesine ilişkin tezlerini yargıya taşıdı. HKP MYK üyesi Adnan Okur, 4 kişi hakkında hata yaptıklarını belirterek, “Ey savcılar ve hakimler; Gücünü cüzdanından değil, vicdanından al, düzeni kanunlardan al” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla tanınan Yeşildağ kardeşlerin en küçüğü Ali Yeşildağ, 2007 yılında Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesini kazandı; Belgesinden ‘belge çalarak’ Çelebi Holding’i devre dışı bıraktıklarını ve IC Yatırım Holding’e kazandırdıklarını belirtti. Yeşildağ, Erdoğan’ın bu ihale için 1 milyar dolar aldığını iddia etti.

İSİMLE İLGİLİ 4 AĞIR İDDİA

HKP avukatları, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Milletvekili Ali İhsan Arslan, Çeçen Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve Ali Yeşildağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

HKP’li avukatların Başsavcılığa sunduğu dilekçede, Erdoğan, Arslan, Çeçen ve Yeşildağ’ın “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme”, “ihaleye fesat karıştırma”, “rüşvet”, “kaçakçılık etkisi” ve “gücün kötüye kullanılması”. .

Öte yandan dilekçede yer alan isimler hakkında soruşturma yürütüldü ve kamu davası açılması istendi.

SAVCILARA ÇAĞRI: GÜCÜNÜZÜ CÜZDANDAN DEĞİL, VİCDANINIZDAN ALIN

HKP MYK üyesi Adnan Okur suç duyurusuna ilişkin şunları söyledi:

“Son yaklaştıkça pislik dağılmaya başladı. Suçlular gemiyi terk eder. Bu nasıl bir şişkinlik? Bu nasıl bir utanmazlıktır? İddiaya göre itiraf ettiklerinde hata yapmamış olacaklar. Evet, gündeme düşen konuşmasında Ali Yeşildağ’ın itiraf ve itiraflarından bahsediyoruz. Ali Yeşildağ ne diyor? Kabahat tarihinde yani 2007’de hukuk vardı, savcılık çalışıyordu, mahkemeler karar veriyordu, basın bununla uğraşıyordu. Ey savcılar ve hakimler; gücünüzü cüzdanınızdan değil, vicdanınızdan, maddelerin emrinden alın. Ve basın; Özgürlüğün kontrolü sizde. Menfaatlerini savunanların değil, para babalarının emriyle; Halkın çıkarlarını savunan ve popüler örgütler tarafından yönetilen medya olun. HKP programı böyle söylüyor. Özgürlüğün gücü bağımsız savcı ve hakimlerden gelir; Özgürlüğün denetimi de bağımsız, özgür bir basın tarafından sağlanmaktadır. TÜFE yine görevini yaptı: Sıra sizde!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu