Ekonomi

Kadınlar üretir Yıldırım kazanır

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ile birlikte Esebey Hanımlar Kooperatifini ziyaret ederek ilçedeki kooperatif başkanları ile bir araya geldi.

Yıldırım Belediyesi kurduğu kadın kooperatifleri ile kadının sosyal ve ekonomik hayattaki rolünü güçlendiriyor. 4’ü tarımsal kalkınmaya, 4’ü ticari kalkınmaya yönelik olmak üzere 8 kadın kooperatifini Türkiye’ye kazandıran Yıldırım Belediyesi, 2021 yılından bu yana kadınların başarı hikayelerini yazmalarına öncülük ediyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ile birlikte mescide geldi. Esebey Köşkü’nün ortasında ilçede faaliyet gösteren kooperatif başkanları ile kadınların taleplerini dinleyerek önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda kooperatif üyeleri tek tek konuşarak görüş ve niyetlerini dile getirdi.

2 yeni co-op müjdesi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, emeğini ekonomik değere dönüştüren kadınları desteklediklerini vurgulayarak, “Kadınlarımızın ekonomik hayattaki rolünü güçlendirmek için kadın kooperatiflerinin kurulmasına öncülük ediyoruz. Toplamda 8 kadın kooperatifi kurduk.” 4’ü tarımsal 4’ü ticari olmak üzere kooperatifler önümüzdeki aylarda biri ticari olmak üzere “Kaplıkaya ve Fidyekızık Mahallesi’nde biri tarımsal olmak üzere 2 yeni kooperatifi hizmete sokuyoruz. Şu anda 8 olan kadın kooperatifi sayımızı 14’e çıkarmayı ve 2 üst birlik kurmayı hedefliyoruz” dedi.

“Birlikte üretip güçleneceğiz”

Kooperatiflerimizin büyümesi ve gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Lider Yılmaz, “Bu kapsamda yer temininden makine alımına, proje hazırlamadan eğitime, üretimden pazarlama süreçlerine kadar kooperatiflerimize destek sağlıyoruz. Kadınlarımızı ve kooperatiflerimizi asla yalnız bırakmıyoruz.Merhametin artması istişare ister.Kooperatiflerin merhameti vardır.Birlik, beraberlik demektir.Bu şehrin havasına, suyuna, toprağına hep birlikte sahip çıkacağız.Birlikte üreteceğiz, birlikte güçleneceğiz. Geleceğe üreterek ilerleyen tüm kooperatiflerimizin Dünya Kooperatifler Günü’nü kutlarız. Yaratacağımız yeni pazar alanı ile birlikte kadınlarımızın emeğinin ürettiği ellerin tüm dünyaya açılmasını temenni ediyorum.” dedi. Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a ilçeye yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, tüm kooperatif liderleri ve üyelerinin kooperatif gününü kutladı. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu