Haber

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü üst geçidine 44 metrelik çelik tabliye

Proje kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeni Emniyet Müdürlüğü önüne yaptırılan yaya üst geçidine 44 metrelik çelik tabliye yerleştirildi.

Başiskele D-130 Karayolu Yeni Gölcük Yolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına ulaşımı sağlayacak yaya üst geçidi çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerince tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda kolonların üzerine 44 metre uzunluğunda çelik tabliye yerleştirildi. Araç trafiğini olumsuz etkilememek için gece saatlerinde başlayan çalışmalar sabahın erken saatlerine kadar devam etti.

2 ASANSÖR

D-130 Karayolu üzerinde yapılan ve 2 asansörlü olacak çelik konstrüksiyon yaya üst geçidi, başı ve sonu ayaklı tek açıklık olarak projelendirildi. Büyükşehir gruplarının planlı ve titiz çalışması sonucunda 44 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde çelik tabliye yerleştirildi. Emniyetli yaya üst geçidi projesi kapsamında yaklaşık 150 bin kilogram çelik imalat işlendi.

238 M DURDURMA CEP

Büyükşehir Belediyesi, D-130 Karayolu üzerindeki üst geçidin yanı sıra toplu taşıma araçlarının durup kalkabileceği 238 metrelik bir durak da yapıyor. Yaya üst geçidi ve otobüs durağı ile vatandaşların yeni emniyet müdürlük binasına ulaşımı kolaylaştırılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu