Yaşam

Küçükçekmece’den Hatay’a Masallar… Masalİstanbul

Küçükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Masal Festivali, Masalİstanbul ‘Güneşe Uzanan Masallar’ temasıyla önce İstanbul Küçükçekmece’de, ardından Hatay’da çocuklarla buluştu.

5 gün boyunca Masal Anlatıcıları, Masal Bisikleti ve Masal Kamyonu, IV. Masal İstanbul Festivali kapsamında Küçükçekmece’de 9 farklı noktada masal severlerle buluşarak 12-13 Haziran tarihleri ​​arasında Hatay deprem bölgesinde çocuklarla birlikte masalların büyülü dünyasını gezdi.

Masal bisikleti, masal kamyonu…
Masal İstanbul Küçükçekmece’de nasıldı?

6-10 Haziran tarihleri ​​arasında Küçükçekmece’de düzenlenen Masalİstanbul, ilçenin 9 farklı noktasında masalseverlerle buluştu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Masalİstanbul’u “Hayatlarında hiç peri masalı duymamış büyüklerimizi ve çocuklarımızı buluşturduk” diyerek özetliyor. Masal Tırı ve masal bisikleti Seyir Parkı, Soyak Amfi Tiyatro, Cennet Meydan, Güzel Sanatlar Akademisi, Göl Kenarı Amfi Tiyatro gibi Küçükçekmecelilerin buluşma noktalarında gerçekleşti. Masal İstanbul Festivali’nin kapanış programı, farklı kültürleri bir araya getiren “Antakya Medeniyetler Korosu”nun süper konseri ile gerçekleştirildi.

Masalların düzeltici gücüne inanıyoruz!

Küçükçekmece Belediyesi, büyük deprem felaketinin ardından masallara hasret kalan Hataylı çocukları da eksik etmedi. Küçükçekmece’nin geleneksel hale getirdiği Uluslararası Masal Festivali: Masal, İstanbul’u Hatay belediyesine kazandırdı. Masalların uyum sağlama gücüne ve dayanışmaya inanan Küçükçekmece Belediyesi,

Hatay’da depremden etkilenen çocuklarla buluşmaya Masal Tırı ile geldi. Küçükçekmece Belediyesi masalcıları, Hatay’ın Serinyol, Yeniçağ ve Aknehir Mahallelerinde çocuklara en keyifli masalları anlattı. Masal tırı iki gün boyunca mahalle köy, köy köy gezerek çocuklarla birlikte masalların büyülü dünyasına yolculuk etti.

‘Buradaki çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek beni çok mutlu etti.’

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremin ardından Küçükçekmece Belediyesi olarak deprem bölgesine her türlü yardımı yaptıklarını vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Depremin olduğu ilk günden itibaren belediye olarak Hatay’daydık. İlk olarak Arama Kurtarma Ekiplerimiz Hatay’a ulaşarak enkaz altında kalan vatandaşlarımıza nefes verdi. Ardından Küçükçekmeceli komşularımızın da desteğiyle ‘dayanışma hayattır’ diyerek Hatay’a hem giyecek hem de gıda yardımında bulunduk. Aylardır burada aşevimiz var ve günde iki kez sıcak yemek yiyoruz. Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Masal İstanbul’u şimdi de Hatay’a taşıma kararı aldık. İyi ki bu kararı almışız. Buradaki çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi, memnun kalmalarını, eğlenmelerini görmek beni çok mutlu etti…”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu