Haber

Samsun’da sel felaketinde 22 ev, 3 ahır ve 1 işyeri devredilecek

SAMSUN Valisi Zülkif Dağlı, 5 Haziran’da meydana gelen sel ve sellere yönelik hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “İlde 38 mahalle ve 47 noktada heyelan ve kaya düşmesi afetlerine ilişkin yapılan incelemeler sonucunda 22 konut, 3 ahır ve 1 işyerinin devrine karar verildi” dedi.Vali Dağlı, 13 Haziran’da yaşanan sel ile ilgili çalışmaların da sürdüğünü bildirdi.

Vali Zülkif Dağlı, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Haziran’da selin vurduğu kentte hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Vali Dağlı, afetten etkilenenlerin Atakum, Ladik, Canik, İlkadım, Terme, Vezirköprü, 19 Mayıs, Çarşamba, Havza, Salıpazarı ve Ayvacık kaymakamlıklarına yaptıkları başvuruların İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirterek, başvuruların 367’sinin Çevre, Şehircilik olduğu belirlendi. ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’ne, 376’sı Gelir İdaresi Başkanlığı’na, 447’si ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne.

Vali Dağlı, Samsun AFAD İl Müdürlüğü tarafından il genelinde heyelan ve kaya düşmesi afetlerine ait 47 lokasyon ve 38 mahallede yapılan incelemeler sonucunda 22 konut, 3 ahır ve 1 işyerinin devrine karar verildiğini bildirdi. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü, İller Bankası 16. Bölge Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığınca Samsun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Bafra, Alaçam, Yakakent, 19 Mayıs, Havza , Vezirköprü, Kavak Ladik, Terme, Salipazarı, Çarşamba, Ayvacık, Canik, Atakum, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerimizde belediye yolları, köprü, menfez, istinat duvarı ve benzeri yapılarda meydana gelen hasarlar tespit edildi. Şimdiye kadar 172 mahallenin farklı noktalarında meydana gelen sel felaketinde yaşanan aksiliklerin giderildiği ve ekiplerin çalışmalarına devam ettiği belirtildi. 2 bin çiftçiye ait 11 bin 230 dekar tarım arazisinin zarar gördüğünü, 39 büyükbaş ve 120 arı kovanının telef olduğunun belirlendiğini belirten Vali Dağlı, “İl Gelir Müdürlüğünce toplam 1014 hasar tespiti yapıldı. ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Vali Dağlı, 13 Haziran’da meydana gelen sel ve sellerle ilgili hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini de bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu